08 Ekim 2014, 13:56 - 
Adilcevaz’dan Kobani’ye Destek Eylemi

Adilcevaz’dan Kobani’ye Destek Eylemi

Bitlis’in Adilcevaz İlçesinde BDP ve HDP örgütlerinin Kobani’ye destek için ortaklaşa düzenledikleri basın açıklaması ve oturma eylemi olaysız bir şekilde son buldu. BDP İl Genel Meclis Üyesi Necmettin Arıkbaşlı yaptığı basın açıklamasında Kürt ve Türklerin kardeş olduğunu dile getirdi.

Bitlis’in Adilcevaz İlçesinde BDP ve HDP örgütleri Kobani’ye destek için ortaklaşa basın açıklaması düzenlediler. Basın açıklamasının ardından oturma eylemi yapan kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

BDP İlçe binası önünden yaklaşık 200 kişilik partili ile belediye meydanına sloganlarla gelen partililer birlikte basın açıklaması yaptı. BDP İl Genel Meclis Üyesi Necmettin Arıkbaşlı burada yaptığı açıklamada, "Sayın Adilcevaz halkı, amacımız burada hiç birinizi rahatsız etmek değildir,amacımız Kobani'de yaşanan katliama, Kobaniye, Kürt kardeşlerimize yapılan zulme Adilcevaz’dan bir seda, bir ses göndermektir.B iz Türk kardeşlerimizide buraya,bize destek vermeye davet ediyoruz. Bu zulüm bugün bizeyse yarın sizedir unutmayın,bunun için bize destek verin" dedi.

Kobani'de yaşanan zulüme seyirci kalındığını öne süren Arıkbaşlı şöyle devam etti; "Bakın Bugün Kobani’de bir zulüm,bir vahşet yaşanıyor ve siz buna seyirci kalıyorsunuz. Ak Parti hükümeti işbirlikçidir ve sessiz kalıyor. Hatta IŞİD’e destek veriyor. Tarihe bakınız, biz Asya'dan gelen Türklere kucağımızı açtık, kardeş dedik, Çaldıran'da İran'la savaştık sırf Türkler için. Kıbrıs’ta gene Türkler için savaştık, Çanakkale’de Kürtler olarak on binlerce şehit verdik, bu vatan bölünmesin diye.Biz Türk,Kürt,Laz,Çerkez,dil ayrımı yapmıyoruz. Biz sizlerle yani Türklere kardeş diyoruz ve aynı hassasiyeti sizlerden bekliyoruz. Bugün Kobani’de binlerce Müslüman insan ölüyor,bebekler, hamile kadınlar ölüyor ve bunlar bizim olduğu kadar sizin de kardeşleriniz. Bu zulme alkış tutmayalım. İşte gün bugündür,herkes kardeşliğini belli etsin ve Kürt kardeşlerine destek olsun.Siz bu zulme neden sessiz kalıyorsunuz,Filistin de ki zulme sessiz kalmadığınız gibi,Kobani’deki zulme de sessiz kalmanızı kardeşleriniz olarak istemiyoruz."

Kürt ve Türk kardeşliğinin bozulmayacağını vurgulayan Arıkbaşlı son olarak da; "IŞİD Neden Şam’a, Suriye’ye, İran’a değil de, Kobani’ye Saldırıyor? Hiç düşündünüz mü? Çünkü Bunda Ak Parti'nin, Erdoğan’ın oyunu var. IŞİD, Kobani'de Kürtleri vuracak, Ak Parti'de buradaki Kürtleri yok edecek ve Kürtleri bitireceğiz düşüncesi var. Bu asla olmayacaktır.Tayyip Erdoğan ve Ak Parti hükümeti bunu asla başaramayacaktır ve Kürt ,Türk kardeşliğini bozamayacaktır" dedi.

Yapılan basın açıklamasının ardından 20 dakika oturma eylemi yapan grup olaysız bir şekilde dağıldı. Basın açıklamasına Adilcevaz halkı da alkışlarıyla destek verdi.

Bugün sabah saatlerinden itibaren Adilcevaz Kaymakamlığı'nın talimatıyla ilçede yoğun güvenlik önlemleri alınırken, İlçe jandarma Komutanlığı ve Polis ekipleri de ortak güvenlik çalışması gerçekleştirdi.www.adilcevazhaber.com

Değerli Okuyucularımızın Dikkatine Aypi Adresi Ayni Fakat Nik Farklı Olan Kişilerin Yorumları Yayımlanmayacaktır. Adilcevazhaber.com
YORUM YAZ
Adilcevazlı -
Sayın editör adilcevazdan kobaniye destek diye bir başlık olamaz ben bir adilcevazlıyım kobanideyapılanlar belki insanlık suçudur ama ben kobaniyi desteklemiyorum destekleyen arkadaşlarda gitsin kobanide desteklesin orda ölen türkmenler Allah'ın kulu değilmi onları neden gündeminize almıyorsun bu ülkede öğretmenler kurşunlandı askerler kurşuna dizildi çok değil daha yanı başımızda Bingöl'de iki polisimiz şehit edildi hepsini geçtim biz kürtlerdeki bukafa yapısı değişmezse biz daha çok amelelik hamallık yaparız Kürt kardeşlerime sesleniyorum kendinizi kullandırmayın iyi geceler
KONÇUY -
Bir topluluktan müşterek ülküyü kaldırın, insanların hayvanlaştığını görürsünüz.
asi13 -
necmettin bey in adilcevazda provakosyona insana zarar vermeye izin vermeyeceğine eminim. demokratik tepkiler her zaman daha etkilidir.
asi genc -
İYİ GÜZEL diyorsunuzda kardeşin ölürken sessiz kalmak vicdansızlık değil mi ?
elcevazlı esnaflar -
işte kardeslik budur bizler kürtlerle içli dışlı akraba olmuşuz her zaman kardes kalacaz bunu herkes böle bilsin adilcevazda hiç kimse bu birliği bozamaz anlayışlı ve güzel konusmalarından dolayıda necmettin beye tşklerr
sercan deniz -
Doğunun incisidir ADİLCEVAZ.Can dır elcevaz.Adilcevaz ın kürtleride türkleri kadar asildir.Bu memlekette her zaman kardeşlik içinde yaşanmıştır bundan sonrada öyle olacaktır.
abdi -
cevremize bakınca nekadar sağduyulu bir miting olduğu anlaşılıyor. teşekkürler kürt gardaşlarıma. adilcevazdaki birlik tüm illerimize örnek olmasını isteriz. ayrıca memleketimde görev yapan kahraman ve duyarlı güvenlik güçlerimizede teşekkürler...
Adilcevazlı -
Basın açıklamasındaki demokratik duruş ve hassasiyetten dolayı HDP teşkilatını kutluyorum. Sayın Arıkbaşlı'nın Kürt ve Türk kardeşliğinin bozulmayacağını vurgulaması çok anlamlı.
Ancak, Kobani'de zor durumda kalan Kürt kardeşlerimize kapılarını açan, yüzyılın sorununu çözmek için siyasi risk alarak barış sürecini başlatan bir hükümeti Kürtlerin düşmanı olarak nitelendirmek bir çelişki değil mi?
esnaf -
bölgemize örnek olabilecek bir miting oldu. sessiz ve olaysız yapılan bu mitinge katılan ve mitingin güvenliğini sağlayan güvenlik güçlerini takdir etmek gerekir
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Adilcevaz Haber - Bitlis Haber hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Güncel Haber HABERLERİ
İLİMİZDEN HABER
Emre Akbaba’dan transfer açıklaması! Dışarıdan Başvuran Adilcevazlılar Daha mı Şanslı? Adilcevaz İçin Bu Son Fırsat mı? Adilcevaz Düğünleri Canlı Yayınlarda
 
YAZARLARIMIZ
A
Doç. Dr. Zeki TAN
Herkes Vaaz Yapıyor!
A
Nazım KOCABAŞ
Bekle Elcevaz gelirem
A
Recep Akbaba
Recep Akbaba Yazdı: Gurbetten Sıla'ya Mektup
A
Ahmet AKBABA
Kurtlar Sofrası
A
Fuat ESER
Aklını Başına Almazsan Aklını Başından Alırlar
A
Yağmur NEŞE
Mimari Mühendislik Eğitimi Almamış Örümceklerin Bu Yaptıkları Sizi Çok Şaşırtacak
A
Kadir KÖSTEKÇİ
30 Mart Seçim Analizi
 
ANKET

Şehit Muhammed Bozarslan’ın İsmi Eğitim Aldığı Okullardan Birisine Verilmeli mi? 
E-POSTA LİSTESİ
 
VİDEO HABER
 
FOTO GALERİ
SON YORUMLANANLAR
 

Sitemizde Yayınlanan Haberlerin Telif Hakları Adilcevaz Haber Kaynaklarına Aittir. Sitemiz AA Üyesidir. Haberleri Kopyalamayınız.

Copyright © 2008-2017 Adilcevazhaber info@adilcevazhaber.com
Tel :0 (530) 329 8475